Grupa Piotr i Paweł: Układy z wierzycielami wykonane w blisko 100%Grupa Piotr i Paweł zrealizowała postępowanie sanacyjne w grupie zgodnie z założeniami i zakończyło wypłatami dla blisko 100% wierzycieli, podała spółka.

„Postępowanie sanacyjne w Grupie Piotr i Paweł zostało zrealizowane zgodnie z założeniami i zakończone wypłatami dla blisko 100% wierzycieli. To duży sukces – biorąc pod uwagę jak bardzo skomplikowany był to proces, wymagający rozmów z setkami podmiotów, wykonania kilku tysięcy wypłat i koordynowania kilku równoległych postępowań sądowych. Chociaż pandemia wydłużyła wcześniej założony harmonogram procedury sanacyjnej, to cierpliwość wierzycieli oraz konsekwencja zarządu pozwoliła na skuteczne sfinalizowanie wyznaczonych celów” – powiedział nadzorca wykonania układu dr Patryk Filipiak, cytowany w komunikacie.

Według niego, teraz spółki mają szansę na powrót do efektywnej działalności operacyjnej, a pracownicy nie muszą się martwić o stabilność zatrudnienia.

„Wierzę, że we współpracy z inwestorem strategicznym Spar Group uda się budować dobre relacje z partnerami handlowymi i stworzyć mocną sieć detaliczną na polskim rynku, a działania spółek mogą teraz koncentrować się wyłącznie na rozwoju SPAR w Polsce” – dodał Filipiak.

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał postanowienia o stwierdzeniu prawomocności układu z wierzycielami dla wszystkich trzech spółek z Grupy Piotr i Paweł, co oznacza ich definitywną i niepodważalną prawomocność. Tym samym pozytywnie zakończyło się postępowanie sanacyjne.

Wierzyciele wszystkich trzech spółek z Grupy Piotr i Paweł zaakceptowali w głosowaniach propozycje układowe spółek. Oznacza to, że procedura restrukturyzacji po uprawomocnieniu zostanie zrealizowana zgodnie z planem zarządcy sanacyjnego oraz propozycjami układowymi zarządów spółek. Spółki spłacą wierzytelności i powrócą do efektywnej działalności operacyjnej.

Źródło: ISBnews

Artykuł Grupa Piotr i Paweł: Układy z wierzycielami wykonane w blisko 100% pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Leave a Reply