Skanska rozpoczęła realizację II fazy Centrum Południe we WrocławiuSkanska rozpoczęła realizację II fazy kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu, podała spółka.

„Ponad 21 tys. m2 innowacyjnej i zrównoważonej powierzchni biurowej ulokowanej na 13 kondygnacjach, tarasy dla najemców czy boisko do koszykówki – tak będzie wyglądać druga faza kompleksu biurowego Centrum Południe, realizowanego przez Skanska” – czytamy w komunikacie.

Centrum Południe to kilkuetapowa inwestycja, która docelowo zapewni 85 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej oraz handlowo-usługowej. W sierpniu 2020 roku do dyspozycji najemców oddano dwa pierwsze budynki kompleksu, liczące łącznie 27 600 m2.

Jak podano, drugi etap kompleksu ma być gotowy w czwartym kwartale 2022 roku i dostarczy 21 500 m2 powierzchni w najwyższym standardzie. Biurowiec będzie miał 15 kondygnacji nadziemnych – w tym dwie techniczne – oraz dwie kondygnacje podziemne, na których znajdzie się 200 miejsc parkingowych.

„Komercyjny sukces pierwszej fazy Centrum Południe, a także niesłabnące zainteresowanie ze strony potencjalnych najemców jedynie utwierdziło nas w przekonaniu, że zrównoważone, konkurencyjne powierzchnie biurowe będą nadal ważnym elementem działalności firm. Nasza największa wrocławska inwestycja biurowa wyznacza standardy rynkowe. Drugi etap kompleksu to innowacyjne biura, prestiżowe certyfikaty, czy przygotowane z myślą o najemcach tarasy, zlokalizowane na każdym piętrze. Atutem Centrum Południe jest również zagospodarowanie terenu, otwierające inwestycję na najbliższą okolicę” – powiedziała menadżer projektu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE Agnieszka Zawada-Biszczad, cytowana w komunikacie.

Skanska jest jedną z wiodących firm deweloperskich i budowlanych w Europie. Poza Skandynawią firma prowadzi działalność w Europie w zakresie budownictwa i inżynierii lądowej – w Polsce, Czechach i na Słowacji oraz w Wielkiej Brytanii. Skanska prowadzi również działalność związaną z nieruchomościami komercyjnymi na wybranych rynkach krajowych w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech, a także mieszkaniowe projekty deweloperskie w Pradze i Warszawie. Oprócz tego Skanska oferuje usługi w ramach partnerstw publiczno-prywatnych. W 2019 roku Grupa Skanska osiągnęła sprzedaż w wysokości 177 mld SEK i posiadała około 34 200 pracowników.

Źródło: ISBnews

Artykuł Skanska rozpoczęła realizację II fazy Centrum Południe we Wrocławiu pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.

Leave a Reply