OKX ogłosiła start swojej scentralizowanej, w pełni regulowanej giełdy kryptowalut w Polsce, podała spółka.
„Nowa platforma oferuje ponad 280 kryptowalut – w tym przeszło 60 par krypto do euro – zapewniając głęboką płynność, niskie opłaty oraz w pełni zlokalizowane produkty i usługi dopasowane do specyfiki rynku w Polsce” – czytamy w komunikacie.
W ramach ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej, OKX powołała Gabriela Manducę na stanowisko dyrektora generalnego odpowiedzialnego za wschodnią część Unii Europejskiej, podano także.
„Uruchomienie naszej w pełni regulowanej giełdy w Polsce to strategiczny krok w ramach długofalowego zaangażowania OKX na tym rynku. Zbudowaliśmy silny lokalny zespół pod przywództwem Gabriela Manduki oraz dostosowujemy naszą platformę, tak aby sprostała ona oczekiwaniom, nawykom i preferencjom polskich użytkowników. To dopiero początek naszej drogi w Polsce – będziemy dalej inwestować w tworzenie w pełni zlokalizowanego produktu, a nasza uwaga będzie maksymalnie skoncentrowana na naszych potrzebach naszych klientów” – powiedział CEO OKX Europe Erald Ghoos, cytowany w komunikacie.
Polscy użytkownicy zyskują teraz dostęp do handlu spot oraz ponad 280 aktywów cyfrowych, w tym ponad 60 par krypto-euro. Platforma oferuje darmowe wpłaty i wypłaty w euro oraz funkcje takie jak boty tradingowe czy usługa OKX Earn. Całość dostępna jest w języku polskim – zarówno strona internetowa, aplikacja mobilna, jak i obsługa klienta. Dodatkowo uproszczony tryb zawiera intuicyjne narzędzia, takie jak konwerter kryptowalut czy funkcje kup/sprzedaj, dzięki czemu inwestowanie w kryptowaluty staje się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej, wymieniono w materiale.
„Polska to jedno z najsilniejszych gospodarczo państw w Europie i jednocześnie kraj o jednym z najwyższych wskaźników adopcji kryptowalut. Naszym celem jest oferowanie bezpiecznych, regulowanych produktów maksymalnie dostosowanych do potrzeb polskich użytkowników oraz budowanie relacji z lokalną społecznością w oparciu o zaufanie i dialog” – dodał Manduca.
OKX posiada licencję MiCA w Europie i jako jedna z pierwszych globalnych giełd spełnia ten rygorystyczny standard regulacyjny. Firma publikuje również comiesięczne raporty Proof of Reserves, stawiając na przejrzystość i ochronę użytkowników. Z 31 opublikowanymi raportami z rzędu, OKX wyznacza nowe standardy w zakresie sprawozdawczości i odpowiedzialności w sektorze aktywów cyfrowych.
OKX to firma technologiczna budująca zdecentralizowaną przyszłość, z ponad 60 mln użytkownikami na całym świecie. Regionalne biura znajdują się m.in. w San José (USA), Dubaju (Bliski Wschód), Nowym Jorku, Hongkongu, Singapurze, Turcji, Australii i Europie. Posiada licencje m.in. w USA, ZEA, UE, Singapurze i Australii.
Źródło: ISBnews
Artykuł OKX ogłosiła rozpoczęcie działalności swojej giełdy kryptowalut w Polsce pochodzi z serwisu Inwestycje.pl.